Image

Hakkımızda

Citrus Park Hotel

''Üstünde hangi ayakkabı olduğu değil, onlarla hangi yerlere gittiğin önemlidir''. Gezginlerin bu sloganı, enerjik, neşeli ve maceracı insanları birleştirir. Hayatları etkileyici keşifler, önemli tanışmalar ve büyüleyici izlenimlerle doludur.

Citrus Park Hotel ekibi bilir ki, gerçek bir turist havuz kenarında kokteyl içerek yatmayı tercih etmeyip, hayatını yeni renkler ve anılarla dolduracak yüzlerce yeri ziyaret etmeyi seçer. Bu anılar insanın kalbinin daha hızlı atmasını ve gerçekten canlı hissetmesini sağlar.

Bu nedenle otelimiz maceranın tam içerisinde bulunmaktadır. Buradan antik kentlere, ferahlatıcı şelalelere, her zevke uygun plajlara ve güzel restoranlara kolayca ulaşabilirsiniz. Citrus Park Hotel, Antalya'daki denizi ve şehrin ritmini kucaklayan bir huzur adasıdır. 

Burada büyük bir geziye çıkmadan önce dinlenebilir, önemli bir toplantıya hazırlanabilir ve sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. 

Her şey sadece kendinize bir oda seçmenizle başlar.

Antalya Akvaryumu

Tüm sualtı dünyası gözlerinizin önünde! Farklı deniz canlılarına sahip kırk akvaryum, 131 metre uzunluğunda bir tünel ve on binlerce okyanus sakinleri.

Tünel üç bölüme ayrılmıştır: ilkinde tropik resiflerin ve su altı mağaralarının yaşamıyla tanışacaksınız, ikincisinde - efsanevi Atlantik'in bir kopyası, bir korsan gemisi ve hazineleri ile tanışma fırsatını yakalarsınız. Üçüncü bölümde ise yüzlerce balığa ev sahipliği yapmış batık bir denizaltı bulacaksınız.

Burada ayrıca deniz kralları olan köpekbalıklarını da görebilirsiniz. Hatta onları belirli bir zamanda besleyebilirsiniz.

Burada ayrıca:

• kaydırakları ve buz heykelleri olan kar dünyasını;

• sizi derin deniz dünyasıyla tanıştıracak 3D sinemayı;

• dünyanın her yerinden inanılmaz hayvanların bulunduğu bir vahşi yaşam parkını ziyaret edebilirsiniz.

Bu tür ziyaretlerden sonra bir şeyler atıştırmanın zamanı gelmiştir! Alt ve üst katlarda kafeterya bulunmaktadır. Ayrıca deniz dünyasının hediyelik eşyalarının bulunduğu bir dükkan mevcuttur.

Bu arada, bizden akvaryuma kadar giden yolun sadece on dört dakikalık yürüme mesafesinde olması bu olağanüstü yeri ziyaret etmek için hoş bir neden daha.

 

"The Heart of Antalya" Dönme Dolabı

Antalya'nın ritmini hissetmek ister misiniz? Bu şehrin yaşam hızına bakmaya veya lezzetini tatmaya ne dersiniz? Aktur Parkı'ndaki Dönme dolaba gidin. Büyüklüğüne göre Avrupa'da ikinci sırada, 30 katlı bir binanın yüksekliğine sahiptir.

Normal bir kabini veya bir vip-seçeneğini seçebilirsiniz. Şehir, gözlerinizin önünde çocuklarınızın sevdiği Lego'ya benzer bir minyatüre dönüşecektir. Orada, küçük arabalar ve otobüsler rotalarını izliyor, minicik insanlar iş için koşturuyor ve geniş bir alanda yalnızca sakin masmavi deniz değişmeden hep aynı kalıyor.

18 dakika içinde Antalya'nın farklı semtlerini görebilir, bir alışveriş merkezini ve hatta bir labirenti bulabilirsiniz. Dünyanın her yerinden uçakların uçtuğu ve milyonlarca insanın geldiği şehir avucunuzun içinde olacaktır. Bu haritada Citrus Park Hotel'ini bulmaya çalışın. Bir ipucu: otel yaklaşık 20 plaj ve 25'ten fazla restoran ve kafeyle çevrilidir.

Kültür ve Eğlence Parkı. Otelimize çok uzak olmayan Aktur eğlence parkını ziyaret edebilirsiniz. Şehrin manzaraları için 'The Heart of Antalya'' Dönme Dolabına binmeyi unutmayın.

 

Kaleiçi ve Yat Limanı

Turistler için en çekici bölgelerden bir tanesidir. Buradaki turist sayısı Rusya’nın Kızıl Meydanı’ndakilerle eşdeğerdir. Ve bu hiç şaşırtıcı değil, çünkü burası eski fatihler için en çok arzu edilen bir hazinedir. Hoş iklim, körfezin ve ticaret yollarının yakınlığı, bir devletin kurulması ve insanların yaşaması için ideal koşullar oluşturmaktadır.

İnsanlar buraya tarihin ruhuyla dolmak ve bir zamanlar Romalıların, Bizanslıların ve Osmanlıların yaşadığı yerlerde gezmek için geliyorlar. Ayrıca MÖ 133'te inşa edilmiş kaleyi görmek için de burayı ziyaret ederler.

Buraya gelip fotoğraf çekmemek mümkün değil. Çünkü burası açık hava müzesi gibidir. Kaleiçi’nde neler görebilirsiniz:

Eski liman

Saat kulesi

Hadrian Kapısı

Hıdırlık Kulesi

Yivli ve Kesik Minaresi

İskele ve Murat Paşa Camisi

Daracık sokaklar, çiçek aromaları ve kafelerden gelen taze kahve kokuları, limandaki rengarenk gemiler, başka hiçbir yerde olmayan tarifsiz bir atmosfer yaratıyor. Arabayla on üç dakika süren yol sizi geçmişin korunduğu ve hareketli bir hayatın olduğu bir yere götürecek.